štvrtok 4. mája 2023

ORGANIZÁCIA A PORIADOK V ŠICEJ IZBE, KÚTIKU - časť I.

 Asi som to už viackrát písala, ale nemám rada neporiadok v mojej šicej izbičke. Po každom šití, aj keď je to len 30 minút, všetko poodkladám na svoje miesto, aby som to pri najbližšej príležitosti našla na svojom mieste. Mňa osobne strašne stresuje, ak mám naokolo seba naukladných kopec rôznych vecí, ktoré potom len prekladám z jednej strany na druhú a neviem sa na nič sústrediť, pretože všetko naokolo odpútava moju pozornosť. Každý človek je v tomto iný a moju kreativitu podporujú čisté prázdne plochy, inému treba pre kreatívnu tvorbu, nazvyme to, "kreatívny chaos". Nie je to tak, že by som na začiatku projektu nevytiahla pol skrine s látkami, ale keď už látky vyberiem všetky ostatné musím schovať. A tak podobne je to aj so všetkými drobnosťami.  

Dnes Vám ukážem, ako som si našla systém na poriadok s ihlami a cievkami do šijacieho stroja. Ihly a cievky do šijacieho stroja máme asi každá niekde v blízkosti šijacieho stroja. Ja som zneužila kuchynský vozík, ktorý mi slúži aj ako malá žehliaca plocha, a mám v ňom všetko, čo je potreba k šijaciemu stroju. Má pomerne plytkú zásuvku a v nej mám ihly, krabičku s cievkami. Ihly nechávam vždy v plastových krabičkách (zväčša sú balené po 5 ks), aby som vedela o aký typ ihly sa jedná. Ale v tom šuflíčku mi lietali a stalo sa, že som mala otvorené 2 aj 3 krabičky tých istých ihiel. Nejak som sa chcela dopracovať, aby som ich mala všetky pohromade a tadá, pomohli mi k tomu prázdne obaly od CD-čiek. Mám obaly dva, jeden kde mám ihly univerzálne a jeden, kde sú ihly špeciálne ako napr. na kožu, topstich ihly, titan ihly, na úplet atď. Keď šijem univerzálnou ihlou a cítim potrebu ju vymeniť (čo je u mňa pomerne často) a ihla je ešte celkom OK(napr. nie je ohnutá), dávam ju do úplne separátnej krabičky a používam ju na šitie cez papier - FPP.Druhým veľkým trňom v päte mi boli cievky s niťami do šijacieho stroja. Aj keď som ich mala v jednej krabičke, stále bol v nej pre mňa neporiadok, lebo niť sa z nich odmotávala. Na Pintereste som objavila vychytávku, ktorá nestojí mailand a stála za vyskúšanie. A potom som si hovorila, že prečo som na to neprišla aj sama. Nie je k tomu treba nič špeciálne, iba kúsok akváriovej hadičky, tú som kúpila v Hornbachu asi za 2 EUR(už si to ani napamätám). Bohate stačí 50 cm. Tú som narezala asi na 1 cm kúsky a rozrezala a dala na cievku. Niť sa nemôže odmotávať a v krabičke je konečne poriadok a nemusím odstrihávať a vyhadzovať pomotané nite. 

Možno som niektorú z Vás inšpirovala. 


Prajem Vám pekný deň


Jana

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Moje milé virtuálne priateľky a návštevníčky blogu, ďakujem za návštevu blogu a milé komentáre.
Vždy ste u mňa vítané a teším sa na Vašu ďalšiu návštevu
Jana

Milé vituálne priateľky a návštevníčky , ďakujem za Vaše zastavenie sa na mojom blogu a za milé komentáre. Teším sa na Vašu ďalšiu návštevu a Vaše komentáre